BEMUTATKOZÁS
Kunbaracs község Bács-Kiskun megyében, Kecskeméttől 28-km-re északnyugati irányban, a Kerekegyházát Ladánybenével összekötő út mentén fekszik. A falut az oklevelek legkorábban 1279-ben említik Homokbaracs néven, megkülönböztetve e Solt megyei települést a Pest megyei Baracstól. A helységnév előtagja, a valószínűleg régi magyar személynév Barocz Árpád-kori falut sejtet, amit a határában talált középkori templomromok is igazolnak. Mohács előtt kun terület volt, a Mizse székhez tartozott. Egy 1559-es török adóösszeírás Baracsa néven még módos falunak állítja, azután a XVI. század végi háborúkban évszázadokra elnéptelenedett, pusztásodott. A hódoltság után előbb a Ráday és Darvas családok birtoka, aztán a Teleki grófoké, később megvették a Földváry és Gencsy családok, majd-már a XX. században-egy ideig Kecskemét városához tartozott. A két világháború között Baracspuszta néven Tatárszentgyörgy község közigazgatási része. 1950-ben vált újra községgé Kunbaracs néven, s lett immáron önálló Bács-Kiskun megyei település. A községet természeti értékei, változatos környezete kiválóan alkalmassá teszik a pihenni, kikapcsolódni vágyó vendégek fogadására. Gyönyörű sétákat, lovas-és kerékpártúrákat tehetünk a Homokhátságra korábban oly jellemző, ám ma már a talajvízszint csökkenése folytán máshol alig fellelhető homoki tölgyesben, de bejárhatjuk a védett ősborókást is, mely a Kiskunsági Nemzeti Park része. A Vörös Kastélyban exkluzív környezetben, igazi magyaros vendégszeretettel várják a vendégeket, a Hunor Lovastanyán a hagyományos falusi turizmus szolgáltatásai mellett számos lovaglási lehetőséget vehetnek igénybe. A fiatalabb korosztály számára a kőépületes Gyermeküdülő és Turistaszálló nyújt színvonalas üdülési lehetőséget. Ritkaság számba menő famatuzsálem a 220 éves kocsányos tölgy, mely a Gyertyános-tölgyesben található. Érdemes sétát tennünk a község belterületén, ahol megtekinthetjük a római katolikus templomot az új fa harangtoronnyal, és az ONCSA-házakat.
PROGRAMAJÁNLÓ
A kulturális programokat kedvelőit a Faluház és Könyvtár, Információs és Közösségi Hely rendezvényei és kézműves foglalkozások várják, de felejthetetlen élményt nyújt a szeptemberi Hagyományőrző szüreti felvonulás és mulatság.
Gyermeküdülő és Turistaszálló:
A 4,5 hektáron elterülő ifjúsági tábor 120 férőhelyes kőépületben, 60 személyes étteremmel, 100 fős fedett terasszal és 150 fős külön teremmel várja vendégeit. Az erdei iskolai foglalkozásokra, családi üdülésre, konferenciára egyaránt alkalmas üdülő szolgáltatásai: lovaglás, sétakocsikázás, pingpong, biliárd, lengőteke, röplabda, kosárlabda, darts, foci. A gyermekek szervezett foglalkozásokon ismerkedhetnek meg a néphagyományokkal ( táncház, kézművesség), s a környék élővilágával.
ÖNKORMÁNYZAT
Önkormányzat neve: Kunbaracs Község Önkormányzata
Elérhetőségek:
6043 Kunbaracs, Kölcsey u. 1.
tel.: 76/545-128
fax: 76/545-129
e-mail: kunbaracsph.jegyzo@hiperkom.hu
Polgármester: Tóth Ferenc
Alpolgármesterek: Vörös László Ferenc, Nyikos Gergely László
Jegyző: Lõrincz Edit
Lakosságszám:649 fő
A képek nagyításához kattintson a képre.
Kapcsolódó galéria
220 éves kocsányos tölgy,2016-ban az ÉV Fája döntőjébe bekerült
220 éves kocsányos tölgy,2016-ban az ÉV Fája döntőjébe bekerült
Árpád-kori templomrom
Hagyományőrző szüreti felvonulás
Fa harangtorony, épült 2008-ban
Határkő Kunadacs-Kunbaracs közigazgatási határán
Hősi halottaink emlékműve
Millenniumi emlékpark
ONCSA Ház
Ősborókás-helyi jelentőségű védett terület
Tanyavilág
Birkalegeltetés
Római katolikus templom
Védett természeti értékeink- mocsári kardvirág
Védett természeti értékeink-pókbangó
Védett természeti értékeink-szarvasbangó
Hunor lovas tanya
Vörös Kastély Kunbaracs
Vörös Kastély Kunbaracs
Hajó-Lapos helyi jelentőségű védett terület